Projekt Technologická inkubace představuje zásadní investici do budoucnosti českého průmyslu. V horizontu nadcházejících pěti let předpokládá podpořit až 250 inovativních startupů částkou zhruba 850 milionů korun v sedmi klíčových oblastech. Patří mezi ně umělá inteligence, mobilita, kreativní průmysly, kosmické technologie, ekologie a cirkulární ekonomika, chytrá řešení v oblastech zdravotnictví, farmacie, kybernetické bezpečnosti či jaderná fyzika.
Termín první výzvy projektu je stanoven od 1. do 31. července 2022.

Uchazeči, kteří uspějí, získají na nákup služeb finanční podporu až 5 milionů korun. Tyto peníze poslouží k vývoji nebo dokončení produktu nebo služby a splnění cíle, který si uchazeč nastaví ve svém projektovém záměru. Součástí poskytované podpory je také inkubační balíček, který představuje zásadní rozdíl mezi inkubací a klasickou dotací. S firmou bude po dobu až dvou let intenzivně pracovat tým expertů, který jí pomůže s vlastním byznysem, ale také s právním servisem, marketingem či financemi. Klíčovou oblastí poradenství a mentoringu přitom budou konkrétní technologie.
Otevřenými inkubátory jsou:
Mobility Innovation Hub (zaměření na propojování klíčových sektorů a budování ekosystému perspektivních odvětví dopravy, která v následujících letech čeká dynamická změna. Orientace na automobilový průmysl, vzdušnou přepravu za pomoci dronů, železnici, leteckou dopravu či logistiku).
Ecotech HUB (podpora udržitelnosti a ekoinovací v oblastech jako jsou zelené technologie, technologie pro udržitelnost životního prostředí, baterie a obnovitelné energetické zdroje, inteligentní distribuované energetické systémy, udržitelné technologie v průmyslu, technologické snížení znečištění, odlehčené materiály, průmyslová chemie, zemědělství aj.).
AI HUB (podpora startupů podnikajících v oblasti umělé inteligence a souvisejícími obory, jako je kyberbezpečnost, rozpoznání zvuku a textu, zpracování přirozeného jazyka, FinTech a InsurTech, vývoj softwaru, strojové učení, internet věcí (IoT) aj.).
Creative BIC
-
- Do inkubátoru se mohou přihlásit subjekty spadající do definice KKP a další subjekty, které v rámci své podnikatelské činnosti využívají propojení inovativního řešení s kreativitou, kdy následná aplikace produktu musí spočívat primárně v oblasti KKP.
- příklady podporovaných KKP oblastí: architektura, design (např. průmyslový, produktový, grafický, módní, světelný), reklama, TV a rozhlas, film a video, knihy a tisk, hudba, videoherní průmysl, tradiční a umělecká řemesla, kulturní dědictví, vizuální a scénická umění, AR/VR.
Předběžné znění výzvy a další dokumenty naleznete ZDE.
Kontaktní osoba za Czech Invest:
Ing. Markéta Mentelová | Sektorový manažer pro kreativní průmysly
pevná linka: +420 296 342 745 | mob.: +420 606 022 512 | e-mail: marketa.mentelova@czechinvest.org